Sahte İçki 5 Can Aldı

Ülkemizde ve ilimizde hakk sağlığını tehdit eden, hatta ölümlere sebebiyet veren kaçak içki üretimi ve satışıyla mücadele kapsamında 2021'de ilimizde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğümüz toplam 36 operasyon gerçekleştirmiştir. Bu operasyonlarda 45 bin litre sahte içki, 90 kilogram anason, 80 litre etil alkol, 10 disdtilasyon sistemi ve 165 boş şişe ele geçirildi.

Dolayısıyla sahte içki imal eden, satan 46 kişi adli makamlara sevk edilmiş, 40 kişi savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış, 5'i adli kontrol şartıyla salıverilmiş, 1 şahıs ise tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

Sahte içki içmekten dolayı 19 kişi alkol zehirlenmesi teşhisiyle hastanelerimize kaldırılmış, 11'inin tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilmiş, 5 şahıs hayatını kaybetmiş, 1'i yoğun bakımda olmak üzere 3 şahsın halen hastanelerimizde tedavileri devam etmektedir.

2021'in son günlerinde vatandaşlarımzıa tavsiyem alkolün hem gerçeğinden, hem sahtesinden sakınmaları gerektiğidir. 2022'nin hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı, mutlu, güzel günler geçirmemizi temenni ediyorum.

Mustafa Çiftçi Çorum Valisi

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap