KÖY HALKI TEDİRGİN

İnegazili Köyüne kamyonetle gelen kişilerin başıboş köpekleri bırakarak kaçtığı iddia edildi. Vatandaşlar bu köpeklerin kendilerine ve çocuklara saldırdıklarını söylerken köpek sayısının her geçen gün artması ise köylülerde tedirginlik yaratıyor.

Sungurlu’da kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından İnegazili köyüne bırakılan köpeklerin vatandaşlara saldırdığı iddia edildi. Çevresi ormanlık arazilerle çevrili olan köyde çok sayıda başıboş köpeğin olması ve her geçen gün bu sayının artıyor olması köylüleri tedirgin etti. Köpeklerin kadınlara ve çocuklara saldırdığı, bu nedenle artık vatandaşların evden çıkmaktan korkar hale geldikleri öğrenildi.

“KÖPEKLER HALA OKUL ÇEVRELERİNDE GEZİYOR"

İnegazili köyünün içinde olduğu durumun artık git gide bir kaos haline dönüştüğünü söyleyen köylüler, “Bizim köpeklerle ilgili bayağı büyük bir sıkıntımız var. Köyümüzde yaşayan çocuklara ve kadınlara saldıran köpeklerin Kızılırmak tarafından gelen bir kamyonla getirilip köyümüze bırakıldığını gören arkadaşlarımız var. Köpekler hala mahalle aralarında ve okul çevrelerinde geziyorlar. Çocuklar okula giderken, kadınlar bakkala ya da markete giderken bu köpekler saldırıyor.’’ İfadelerinde bulundular.

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap