Kavuncu, Sungurlu'yu Yaktı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yaşananları anlattı. Milletvekili Erol Kavuncu, ikilem arasında kaldıklarını söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çorum ve ilçelerine yapılacak olan 69,5 milyon TL’lik yatırımlar arasında Sungurlu’ya hiçbir müjdenin açıklanmaması tepki çekmişti. AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Sungurlu’ya yapılacak yatırımlar yerine Çorum’u tercih ettiklerini söyledi.
AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu ve Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kentteki gazetecilerle bir araya geldi.

SUNGURLU’DAN BÜYÜK TEPKİ GELMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çorum Belediyesi ile Çorum Valiliği arasında yapılan protokolle kente 69,5 milyon liralık spor yatırımı müjdesi verilmişti. Kentin birçok ilçesine de bu yatırımlardan nasibini aldı. Ancak Sungurlu’ya hiçbir müjdenin açıklanmaması kamuoyunda tepkiye neden oldu. En sert tepkiyi de İYİ Partili Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner göstermiş, Sungurlu’nun yine üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade etmişti.

SUNGURLU YERİNE MERKEZ TERCİH EDİLDİ
Toplantıda gazetemiz muhabirinin Sungurlu ile ilgili sorusunu yanıtlayan AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, yaşananları tüm açıklığıyla aktardı. Güreş Eğitim Merkezi ve amatör spor kulüpleri için yapılacak sahaların normalde protokolde olmadığını aktaran Kavuncu, Sungurlu’ya yapılacak yatırımlar yerine bunları tercih ettiğini söyledi.

1 YIL SONRA YAPILACAK”
Konuyla ilgili Kavuncu, şu ifadelere yer verdi:
“Bu yatırımları Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütçesiyle yapıyoruz. Bakanlığın da Çorum için ayırdığı bir bütçesi vardı. Önemli bir bütçeydi. Az önce eski stadyumdan bahsettik. Yıkılacak ve Millet Bahçesi yapılacak. Orada da eski bir Güreş Eğitim Merkezimiz var. Hem oraya yakışmıyor hem de yıkılacak. Bu konu gündemde hiç yoktu. 2 tane nizami saha yoktu ve Kongre ve Kültür Merkezi’nin bir kısmı yoktu. Çorum’a ayrılan bütçe yüzde 30 ila 40 arasında aşıldı. Hangisini tercih ediyorsunuz diye bir noktaya getirildik. Ancak biz de söz aldık. 1 yıl sonra Sungurlu’ya Güreş Eğitim Merkezi yapılacak. Gündemden kaldırmadık. Ancak bununla birlikte 3-5 tane ilave yatırım aldık.” (Kesin Karar)

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap