Çatıya Çıkan Genci Belediye Başkanı İkna Etti


Sungurlu'da sevdiği kız için iş merkezinin çatısına çıkarak intihar etmek isteyen genci Belediye Başkanı ikna etti.
Edinilen bilgiye göre olay, Atatürk Meydanında bulunan iş merkezinin çatısında yaşandı. Cebrail K. (23) isimli genç, sevdiği kızı kendisine vermedikleri için bunalıma girdi. 6 katlı iş merkezinin çatısına çıkan genci gören çevrede ki vatandaşlar durumu polise, itfaiyeye ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Servis ve polis ekipleri sevk edildi.
Olay yerine gelerek güvenlik önlemi alan polis ekipleri, şahsı ikna etme çabalarından sonuç alamadılar. Bunun üzerine devreye giren Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, itfaiye personeli vasıtasıyla 23 yaşındaki gençle telefonla görüştü. Gençle konuşan Başkan Şahiner, kendisine destek vereceğini ve imkan sağlayacağını söyleyerek, genci intihar girişiminden vazgeçirdi. Daha sonra olay yerine gelen Başkan Şahiner genci makamına davet etti. Makamında gençle uzun süre görüşen Başkan Şahiner, "Daha gençsin. Bir kız için canına kıymaya değer mi. Belki ilerde daha çok seveceğin bir kişi çıkacak. Eğer ki kızda seni seviyorsa, gideriz Allah'ın emriyle isteriz. Olumlu olursa düğünün görkemli bir şekilde biz yapacağız. Eğer ki kız seni sevmiyorsa, peşini bırakacaksın. Bir daha da böyle bir şeye kalkışmayacağına dair söz vermeni istiyorum" dedi.
Kızı çok sevdiği için böyle bir şeye kalkıştığını söyleyen genç ise, Başkan Şahiner'e teşekkür ederek, bir daha böyle bir şeye kalkışmayacağına dair söz verdi.

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap