Başkan Şahiner'in Bu Davranışı Büyük Takdir Topladı

Sungurlu Merkez, Mahmatlı ve Tuğcu köyleri arazilerinde bulunan buğday tarlalarında yangın söndürme çalışmalarına personeliyle birlikte katılan Başkan Şahiner'in bu davranışı takdir topladı.
Dün, Sungurlu Merkez, Mahmatlı ve Tuğcu köyleri arazilerinde henüz bilinmeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Yangını fark eden çevredeki vatandaşlar ve köylüler, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i telefonla arayarak yangının büyüklüğünü bildirip, kendisinden yardım istediler.
Başkan Şahiner İtfaiye ve Fen işleri ekibini acil koduyla yangın yerine yönlendirerek, bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ve iş makineleri sevk ettirdi.
Başkan yardımcılarıyla birlikte yangın yerine giden Başkan Abdulkadir Şahiner, 5 bölgede ve geniş bir alanda etkili olan yangının kontrol altına alınması için, personeliyle birlikte yangın söndürme çalışmalarına bir fiil katılarak gerekli durumlarda ekipleri yönlendirdi.
Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Başkan Abdulkadir Şahiner yangından dolayı, üzüntülerini belirterek, yangında zarar gören tüm çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti.
Şahiner ayrıca çok daha büyük bir yangına sebep olmadan, fedakarca çalışmalarından dolayı İtfaiye, Fen işleri ekiplerine ve çevredeki duyarlı vatandaşların kendi traktörleriyle yangına müdahale etmelerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Etiketler:
Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap